Co je Ekoškola

Ekoškola je mezinárodní program pro školy. Žáci v něm zlepšují prostředí ve škole a jejím okolí. Také se snaží snižovat ekologickou stopu své školy.

To znamená, že zkoumají, co jak ve škole funguje a když najdou nějaký problém, snaží se ho vyřešit. Příklad? Náš Ekotým zjistil, že se ve třídách zbytečně zkoušejí vypínače, než se zjistí, který patří ke které řadě zářivek. Tím se plýtvá energií a ničí se zářivky. Proto jsme na vypínače vyrobili nálepky a každý už to zvládne na první pokus.

Ekoškola má svá pravidla. Má sepsaných 7 kroků, které se musí splnit, aby všechno fungovalo. Zajímá vás, jaké to jsou? Najdete je dole.

Jednou za dva roky přijede kontrola, které se říká AUDIT. Projde školu, zkoumá, co se změnilo a hlavně se ptá. Koho? Nejprve členů Ekotýmu a taky dalších žáků. Když zjistí, že nám všechno funguje, propůjčí nám titul EKOŠKOLA na další dva roky. A práce začíná nanovo 🙂

V České republice má celou Ekoškolu na starosti Sdružení TEREZA z Prahy. Více informací najdete na stránkách Ekoskola.cz