DEN ZEMĚ 2022

Po dvouleté pauze jsme konečně uspořádali 22.04.2022 Den Země.

Ekotým na přípravách tohoto dne pracoval 2 měsíce. Nejprve celá škola od 8.00 do 9.00 sbírala odpadky v obci pod záštitou dobrovolné úklidové akce „Ukliďme Česko.“

Poté si 1. – 3. třída připravila svůj program.

Pro 4. – 9. třídu si Ekotým připravil terénní stezku plnou úkolů, které byly na téma JÍDLO (POTRAVINY).

  1. stanoviště = bylinky – přiřadit obrázky bylinek k jejich charakteristikám, 2. stanoviště = cizí jazyky – sestavit řady pojmů (ovoce, zelenina) v českém, německém, ruském a španělském jazyce, 3. stanoviště = hmat – pomocí hmatu poznat 8 druhů ovoce a zeleniny, 4. stanoviště = ovoce – přiřadit obrázky a názvy tropického ovoce, 5. stanoviště = voda – běh svázané dvojice a naplnění odměrného válce (vodou) pomocí proděravělého kelímku, 6. stanoviště = koření – pomocí čichu rozlišit 10 druhů koření, 7. stanoviště = pokrmy – během krátkého časového úseku si zapamatovat co nejvíce názvů pokrmů skrytých ve vyznačeném území, 8. stanoviště = ochutnávka – 2 dobrovolníci z každého týmu pomocí svých chuťových buněk rozlišit 8 druhů potravin.

Výherní tým + Ekotým jeli za odměnu do aquaparku v Děčíně.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *