DEN ZEMĚ 2024

Na pátek 19.04.2024 si Ekotým připravil program pro 4. – 9. třídu na oslavu tohoto dne.

Po roce jsme vyrazili pod Sedlo, kde nás čekala stezka plná úkolů na téma JÍDLO A SVĚT – PLÝTVÁNÍ JÍDLEM.

  1. stanoviště = chuť – určit 5 druhů ovoce a zeleniny + 5 druhů nápojů (skládačka na téma: KOMPOSTUJTE), 2. stanoviště = vaření – zapamatovat si co nejvíce surovin z vybraného receptu, které se poté hledají v terénu (skládačka na téma: ZBYTKY VYUŽIJTE A ZPRACUJTE), 3. stanoviště = hmat – poznat 10 druhů ovoce a zeleniny (skládačka na téma: DEJTE ŠANCI „OŠKLIVKÁM“), 4. stanoviště = čich – poznat 10 druhů vonných esencí (skládačka na téma: NAKUPUJTE S ROZMYSLEM), 5. stanoviště = uhlíková stopa – přiřazování typických plodin pro různé státy a štafetový běh  – naplnění odměrného válce (vodou) pomocí proděravělého kelímku (uhlíková stopa související s dopravou potravin ke konzumentům) – (skládačka na téma: POTRAVINY SPRÁVNĚ USKLADNĚTE), 6. stanoviště = státy a vlajky – přiřazování států – vlajek – jídel – plodin typických pro různé státy (skládačka na téma: ROZLIŠUJTE „MINIMÁLNÍ TRVANLIVOST“ A „SPOTŘEBUJTE DO“).

Za maximálního úsilí všech týmů se na 3. místě umístil tým č. 8, na 2. místě tým č. 6 a na 1. místě tým č. 3. Tyto tři týmy vyhrály sladkou odměnu. Výherní tým a členové Ekotýmu pojedou za odměnu do aquaparku v Děčíně.

Rádi bychom poděkovali panu Kaupovi za zapůjčení pozemku, který se stal naší základnou pro start a cíl. Také děkujeme paní Sedlákové za vytvoření šifry, kterou se snažily soutěžní týmy vyřešit.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *