Zima 2017/18: Plán činností BIODIVERZITA

Díváte se na hotový plán činností. Co mu předcházelo? Nejprve ANALÝZA a potom NÁVRH a jeho projednávání. 
Od začátku roku 2018 tedy máme jasný plán. Podaří se nám všechny body naplnit?

1. BEZZÁSAHOVÁ PLOCHA

Vybereme plochu na školním pozemku, oplotíme ji a vůbec do ní nebudeme zasahovat. Předběžně máme vybraný čtverec v levém horním rohu pozemku, nad horní bránou. Plochu budeme sledovat a budeme vytvářet pravidelné zprávy o tom, jak se vyvíjí (fotky + text). Zprávy budou vznikat vždy v říjnu a v květnu a budou hned zveřejněny na tomto webu.

ZODPOVĚDNOST: Ekotým
SPOLUPRACUJÍ: 
TERMÍN: oplocená plocha 12/2018, 1. zpráva 5/2019

2. SKALKA 

Na vhodném místě na školní zahradě umístíme skalku s typickými rostlinami. Po poradě se zahradním architektem Martinem Černým nebude skalka na rovné ploše, ale ve svahu, vedle skleníku.

ZODPOVĚDNOST: Ekotým
SPOLUPRACUJÍ:
TERMÍN: 5/2019

3. CHODNÍK NABOSO

Na školním pozemku vytvoříme bosý chodník s různými materiály. Původně jsme chtěli tvar smyčky kolem skalky, ale skalka bude nakonec stát samostatně. Musíme tedy společně s žáky celé školy vybrat místo, nový tvar a také materiály, po kterých budeme šlapat.

ZODPOVĚDNOST: Ekotým
SPOLUPRACUJÍ:
TERMÍN: výběr místa, tvaru a materiálů 11/2018, hotová stezka 5/2019

4. RYBNÍČEK

Ostrov života a biodiverzity na školní zahradu! Rybníček, to už je velká akce a taky dost peněz. Máme ho v původním plánu na rozvoj školní zahrady. Nebude hned, ale časem se dočkáme.

ZODPOVĚDNOST: pan ředitel
SPOLUPRACUJÍ: Ekotým
TERMÍN: 5/2020

5. DOKOUPIT ZAHRADNÍ NÁŘADÍ

Aby byla biodiverzita, musíme mít čím udržovat školní zahradu. Část našeho nářadí pomalu dosluhuje. Obnova „vozového parku“ je na místě!

ZODPOVĚDNOST:
SPOLUPRACUJÍ: Ekotým
TERMÍN: 5/2019

6. LESÍK

Najdeme místo v blízkém okolí školy, kde by se dal vysázet alespoň malinký lesík. Malý ostrůvek divoké přírody, do kterého dojdeme za pár minut. Bez jehličnanů – ty sem nepatří 🙂 Vše musíme domluvit s vedením obce.

ZODPOVĚDNOST: Ekotým
SPOLUPRACUJÍ:
TERMÍN: domluvený pozemek 5/2019, vysázený lesík 5/2020

7. MAPA CHKO A WEBOVÁ SEKCE

Vytvoříme průvodce po nejzajímavějších místech CHKO České středohoří. Na zeď v přízemí u počítačové učebny nakreslíme mapu CHKO a vyznačíme na ni 13 Národních přírodních rezervací a Národních přírodních památek. Každá bude mít na zdi svůj obrázek, základní info a odkaz na náš web. Na webu vznikne nová sekce a v ní 13 medailonů: jaké je to místo, co je tam k vidění, jak se tam dostat apod.

ZODPOVĚDNOST: Ekotým
SPOLUPRACUJÍ:
TERMÍN: 12/2018

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *