Listopad 2016: Setkání Ekoškol v Povrlech.

Povrly08

Naše Ekoškola byla pozvána na setkání Ekoškol v Povrlech. Po asi dvou hodinové cestě jsme dorazili do Povrlů, kde nás přivítal jejich Ekotým a provedl nás jejich školou. Byli jsme velmi překvapení když jsme slyšeli a viděli, co vše na škole mají a kolikrát už obhájili titul Ekoškoly.

Povrlská Ekoškola měla spoustu věcí které ostatní školy neměly, měli spoustu terárií se zvířaty – zajíce, ještěrky, dokonce i akvárium s rybičkami a spoustu dalších. To ale nebylo jediné, co nás překvapilo, pod školou měli bazén, v jídelně výběr sice jen z jednoho jídla, to ale vůbec nevadilo protože tam měli hlasovací „zařízení“, kde hodnotili každé jídlo, které tam paní kuchařky uvařily a podle toho se tam poté vařilo, také se snažili vařit více zdravě.

Poté co nás provedli školou, přijely další tři školy a následovalo prezentování všech škol. Podle toho, co jsme si poslechli, tak každá škola včetně té naší měla spoustu zajímavých věcí a nápadů, kterými jsme se také inspirovali. Po skončení inspirace jsme se přesunuli do tělocvičny, která byla o dost větší a lépe zařízená než je ta naše. V tělocvičně jsme „sportovali“, všechny školy dostaly stejný úkol a podle toho, kdo to udělal nejrychleji/nejlépe, tak se bodovalo. Nakonec jsme skončili na pátém místě a odvezli jsme si jako výhru čokoládu a bonbony. Na prvním místě se však umístila místní škola a vyhráli dort!

Rozloučili jsme se, vydali se na vlak a po namáhavé cestě konečně dorazili domů, poté jsme se poradili o tom co by bylo možné zařídit i u nás.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *