Leden 2018: Výlet na Boreč

01.BorecVe středu 24. ledna 2018 vyrazil Ekotým na Boreč. Slyšeli jste o něm? Je to kopec naproti Lovoši a má jednu zajímavou vlastnost. Na jeho vrcholu se nedrží sníh. Můžou za to ventaroly – pukliny uvnitř kopce, kterými v zimě stoupá teplý vzduch. 

Ekotým vám může potvrdit, že to nejdřív dost klouzalo. Pak jsme ale přešli výškovou hranici a po sněhu ani památky. Největší zážitek byly průduchy na vrcholu – bylo to, jako když pustíte slabší fén s teplým vzduchem.

Tímto výletem začalo naše mapování CHKO České středohoří. Projedeme nejzajímavější místa, budeme fotit, vše dáme na web Ekotýmu (sem) a na zdi u počítačové učebny vznikne velká interaktivní mapa. Můžete se těšit!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *