Výuka Ekotýmu na II. stupni ZŠ

Ekotýmandy (Verča H., Elča B., Terka E.) si připravily pro žáky druhého stupně hru „Na rybáře“. Vždy jednu vyučovací hodinu vedly celou a vyzkoušely si, že úplně jednoduché to není.

Tato hra spočívá v tom, že žáci jsou rozděleni na skupiny (rybáře), kteří mají společné jezero sloužící jim k veškerému živobytí. V jezeře je na začátku hry 20 ryb a postupně dochází k jejich lovení. Během noci se v jezeře částečně obnovuje život.

Jak žáci zvládli přežít? Ve všech třídách se jim nepodařilo zvládnout 10 dní rybolovu, protože si vylovili všechny ryby a už žádné nezbyly. Proto jsme jim daly šanci si zahrát hru ještě jednou a tehdy už byl výsledek lepší. Co bylo cílem hry? No přece si uvědomit, že myslet jen na svůj užitek bez ohledu na ostatní a nadměrný lov bez sledování udržitelnosti vede k zániku.

Děkuji Ekotýmandám za jejich aktivní přístup. Kompetence, kterým se při těchto aktivitách učí, se jim budou určitě hodit do budoucna.

                                                                                               Mgr. Václava Militká

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *