Duben 2014: Den Země – cesta kolem světa

V pátek 25. dubna se všichni žáci od páté třídy nahoru vypravili nad Trnobrany, aby oslavili Den Země. Oslava to byla udýchaná, šlo totiž o závod.

 

Běželo se „kolem světa“, 5 kilometrů lesem na jižních stráních Sedla. A co čekalo na cestě? Pět zastávek na pěti kontinentech, pět ekologických problémů a pět soutěžních úkolů.

 

  • Nejprve Amerika a průzkum „tropického pralesa“ (určování rostlin s klíčem).
  • Potom Oceánie a evakuace zaplaveného ostrova (strategická hra).
  • Za třetí Afrika a nošení vody od velmi vzdálené studny (plnění sudu na hrázi chobolického rybníka).
  • Průzkum půdy a půdních živočichů v Evropě.
  • A nakonec zkouška ohněm v Asii (rozdělávání na čas a porovnání škodlivosti různých materiálů).

 

Cílem hry bylo nejen doběhnout v nejrychlejším čase, ale především vyluštit tajuplnou šifru. Na každém stanovišti mohla družstva získat několik písmen obrázkové abecedy a nakonec se skoro všem podařilo odhalit, že: „Až bude pokácený poslední strom, až bude poslední řeka otrávená, až bude chycena poslední ryba, tehdy poznáme, že peníze se nedají jíst.“

 

Pět osmičlenných družstev bojovalo o atraktivní cenu – výlet do děčínského Aquaparku. Jasným vítězem se stalo družstvo pod vedením Jirky Papouška, ve složení Marcel Novotný, Veronika Rajmanová, Marek Budka, Pepa Rajman, Nikola Kubičková, Markéta Schindlerová a Vojta Antal. Spolu s nimi pojedou do Děčína také organizátoři z řad Ekotýmu. Gratulujeme!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *