DEN ZEMĚ 2023

V pátek 21.04.2023 naše škola oslavila DEN ZEMĚ.

Se žáky od 4. do 9. třídy jsme se vydali na Sedlo (okraj nad obcí Trnobrany).

Paní Sedláková a zaměstnanci Lesů ČR si pro nás připravili sázení stromů, za což jim velmi děkujeme.

Byla pro nás připravena 3 stanoviště. Jedno stanoviště bylo vzdělávací (žáci měřili délku stromů, četli ve starých mapách, podívali se na ukázky parohů a rohů…..). Na druhém stanovišti bylo zajištěno samotné sázení stromů (sázeli jsme sazenice dubů a borovic). Třetí místo bylo určené k odklizení klestí.

Kromě zajímavých aktivit jsme si užili nádherné počasí v úžasné přírodě. Opekli jsme si vuřty na ohni. Od zaměstnanců Lesů ČR žáci dostali čaj a oplatku.

Po delší době se nám podařilo pokračovat ve slibu, ke kterému jsme se zavázali na světovém klimatickém summitu ve Finsku (= výsadba 5000 stromů). V minulosti jsme vysadili cca 1000 sazenic stromů. Tento den jsme zasadili 1200 sazenic borovice 900 sazenic dubu zimního.

Celá akce se vydařila ke spokojenosti všech zúčastněných.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *