Prosinec 2016: AUDIT je za námi!

Ve středu 30.11 k nám okolo 9. hodiny přijely dvě auditorky ze Sdružení Tereza. Dorazily zjistit, jestli si zasloužíme titul Ekoškola.

Audit probíhal tak, že se celý Ekotým sešel ve sborovně školy. Poté co jsme se všichni usadili, jsme se představovali (jak se jmenujeme, jak dlouho jsme v Ekotýmu a jestli máme nějakou dlouhodobou funkci), poté jsme probrali, jak to u nás funguje – jak si rozdělujeme práci, jak práci vykonáváme, jak řešíme neshody, jestli známe sedm bodů Ekoškoly, jestli něco víme o analýze, odpadech a prostředí školy, a hlavně jestli vůbec víme, proč to děláme a o tomhle všem jsme si tam 45 minut povídali.

Poté jsme se vydali na prohlídku školy, prošli jsme podrobně celou školu a ukázali jim co tady všechno vlastně máme. Ukázali jsme jim naší učebnu Ekotýmu, třídní Ekokodexy, bylinkovou zahradu, kterou využíváme i v jídelně, venkovní učebnu a spoustu dalších. Také jsme byli v některých třídách popovídat si přímo se žáky, jestli také o Ekotýmu něco vědí.

Poslední vyučovací hodinu bylo vyhodnocení, které probíhalo tak že nám auditorky říkaly, co se jim tady líbilo a co by bylo ještě dobré zlepšit. Naštěstí byly s naší debatou a prohlídkou školy velmi spokojené a tak jsme slyšeli téměř samá pozitiva. Na závěr nám byly řečeny předběžné výsledky auditu, které byly naštěstí kladné. Bylo nám řečeno, že jsme je vážně překvapili, že se o to všichni zajímáme a rozumíme tomu, a tak nám řekly, že nám napíšou doporučující dopis, což znamená že s největší pravděpodobností obhájíme titul Ekoškola.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *