Duben 2015: Den Země – samá voda

Umyjte zablácené miminko co nejmenším množstvím vody. Přefiltrujte špinavou vodu jen s pomocí přírodnin. Naplňte lavor vodou z rybníka jen s pomocí houby. Předveďte pantomimou čtyři pojmy, které se týkají vody.

 

Takové úkoly čekaly soutěžící na stráních Sedla při letošní oslavě Dne Země. Žáci 4. – 9. třídy se rozdělili do osmičlenných družstev a spěchali podle fáborků, aby do cíle přinesli vyluštěnou šifru a splnili úkol od Ekotýmu: vyjmenovat sedm největších problémů, které má naše škola s vodou a seřadit je podle důležitosti.

 

Vítězné družstvo pod vedením Veroniky Rajmanové to stihlo v rekordním čase 1 hodina a 21 minut a za odměnu pojede 21. května do děčínského aquaparku.

 

Všimli jste si, čeho se letošní Den Země týkal? Že VODY? Správně! Není to náhoda, náš Ekotým totiž právě rozjíždí VELKOU VODNÍ ANALÝZU celé školy. Těšte se v květnu 2015!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *